Polska Wiadomości

Trzej Gruzini złapani na gorącym uczynku podczas kradzieży

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku trzech włamywaczy, którzy próbowali uprowadzić kolejny samochód. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Trzej Gruzini złapani na gorącym uczynku podczas kradzieży. Policja poinformowała o sprawie w czwartek. Funkcjonariusze operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z wolskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości dotyczącej kradzieży z włamaniem do pojazdów. W jej wyniku zatrzymano na gorącym uczynku trzech Gruzinów.

“W trakcie służby w nocy [policjanci] zwrócili uwagę na trzech mężczyzn poruszających się BMW na tzw. dzikim parkingu. W pewnym momencie mężczyźni wyszli z auta i zaglądali do innych aut na parkingu, jeden z nich świecił latarką do wnętrza pojazdów. Po chwili wybili szybę w jednym z aut, wrócili szybko do BMW i odjechali” – podaje policja.

Chwilę później zostali zatrzymani. Policjanci przeszukali pojazd, którym się poruszali i odzyskali rzeczy pochodzące z włamania m.in. zestawy kluczy i biżuterię. Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny. Trzej obywatele Gruzji w wieku 41, 40 i 22 lat trafili do policyjnej celi.

Okazało się, że zatrzymani byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie decyzją sądu trzej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców.

Polecamy również: Policja rozbiła ukraińską mafię, trudniącą się okradaniem Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!