Polska Wiadomości

Policja rozbiła ukraińską mafię, trudniącą się okradaniem Polaków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińska szajka złodziei okradała domy na Śląsku i w Małopolsce. Kryminalni z Jaworzna odzyskali też sporą część skradzionych przedmiotów. Wartość odzyskanego mienia to ok. 70 tys. zł.

Policja rozbiła ukraińską mafię, trudniącą się okradaniem Polaków. Rabusie siedzą w areszcie, a do rąk prawowitych właścicieli wróciły rowery, laptopy i biżuteria. To jednak nie koniec policyjnych działań w tej sprawie.

W listopadzie kryminalni z Jaworzna odzyskali kolejne cztery skradzione rowery, dwa laptopy i biżuterię o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych, skradzione na terenie Śląska, Małopolski i całego kraju przez obywateli Ukrainy. Przypomnijmy, że złodziejski tandem obcokrajowców pod koniec sierpnia bieżącego roku wpadł na terenie Krakowa i Wieszowa pod Tarnowskimi Górami.

Wówczas policjanci z Jaworzna odzyskali łącznie jedenaście rowerów o łącznej wartości ponad 50 tys. złotych, a dwóch sprawców, 29-latek i jego 41-letni kompan, obydwaj narodowości ukraińskiej, usłyszało zarzuty i zostało osadzonych w areszcie.

-Na kolejny cios wymierzony w stronę złodziei i paserów, nie trzeba było długo czekać. Działania operacyjne kryminalnych z Jaworzna doprowadziły do ujawnienia następnych skradzionych przedmiotów – mówi sierż. sztab. Justyna Wiszowaty, p.o. oficera prasowego policji w Jaworznie. -Na początku listopada policjanci w ramach realizacji rozpoczętej sprawy udali się do różnych miast na terenie woj. śląskiego i małopolskiego, gdzie odzyskali cztery skradzione rowery zgłoszone i zarejestrowane na terenie Krakowa i Knurowa o łącznej wartości 10 tysięcy złotych – wymienia policjantka.

Rzeczniczka jaworznickiej jednostki podaje, że praca operacyjna doprowadziła funkcjonariuszy również do skradzionych laptopów i biżuterii o wartości 10 tys. zł. Skradzione mienie powróciło już do prawowitych właścicieli, którzy byli pokrzywdzonymi w wyniku dokonanego przez Ukraińców przestępstwa.

-To jeszcze nie koniec tej sprawy. Policjanci nadal dokonują szeregu ustaleń pozwalających na dalszy odzysk skradzionego mienia zarówno w tej sprawie – zapowiada Justyna Wiszowaty. –Największą satysfakcją i nagrodą dla policjantów był uśmiech i zadowolenie obywateli, którzy odbierali z ich rąk swoje odzyskane mienie – podkreśla.

Policja apeluje, aby nie kupować od ukraińskich “uchodźców” używanych przedmiotów o podejrzanie niskiej cenie. Bardzo często okazyjna cena kosztownej rzeczy świadczy bowiem o jej pochodzeniu z przestępstwa. Tego typu popyt jedynie generuje dalszy wzrost ukraińskiej przestępczości w Polsce.

Polecamy również: Ukraińcy atakowali protestujących Polaków, skandując hasło: “Smert’ Lacham!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!