Wiadomości

Trzej 17-letni imigranci z Somalii, którzy zgwałcili 13-letnią Szwedkę, nie zostaną deportowani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

18 kwietnia szwedzka telewizja publiczna – Sveriges Television (SVT) wyemitowała reportaż dotyczący sprawy sądowej przeciwko trzem 17-letnim imigrantom z Somalii. Wraz z jeszcze jednym młodym człowiekiem stanęli oni przed sądem pod zarzutem zgwałcenia 13-letniej dziewczynki w dniu 14 czerwca 2017 roku.

Jak wynika z reportażu nadanego przez SVT, mieli oni ją upić alkoholem, którego nigdy wcześniej nie piła, po czym – choć starała się bronić – we czwórkę ją zgwałcili. Najmłodszy z nich, mający 14 lat, został objęty postępowaniem dla nieletnich, natomiast pozostała trójka została przez sąd skazana. Dwaj z nich dodatkowo skazani skazani za rozpowszechnianie pornografii, bowiem całe zdarzenie zostało przez nich sfilmowane, a następnie film ten umieszczony został w internecie.

Według SVT chłopcy zaprzeczali zarzutom, ale Sąd Okręgowy stwierdził, że materiał filmowy świadczy ponad wszelką wątpliwość, że maltretowali dziewczynę i wielokrotnie ją zgwałcili.

Po odbyciu wyroku nie zostaną oni jednak deportowani. Jak bowiem ujawniła gazeta Nyheter Idag, cała trójka ma podwójne obywatelstwo. Tymczasem dziewczyna poddawana jest nieustannej presji. Ciągle ktoś pokazuje jej zrobione wtedy zdjęcia i filmiki. Jest ona zastraszana i poniżana. Dzieje się tak w szkole i na ulicy, a także na portalach społecznościowych. W nocy jej dom został obrzucony kamieniami.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!