Wiadomości

Trzeba uważać na fałszywego „Netflixa”, który wyłudza dane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wiele osób dało się już na nią nabrać na fałszywą aplikację, która swym wyglądem przypomina bardzo platformę Netflix i która proponuje ona aż 2-miesięczny okres próbny. Tak naprawdę aplikacja ta ułatwia przestępcom dostęp chociażby do naszej korespondencji w komunikatorze WhatsApp.

Fałszywa aplikacja pojawiła się w ostatnim czasie w sklepie Google. Nazywa się FlixOnline i swym wyglądem przypomina popularną platformę Netflix. Proponuje ona nowym klientom aż dwa miesiące bezpłatnego okresu próbnego. W tym czasie użytkownicy mają mieć całkowicie darmowy dostęp do całej bazy filmów i seriali.

Podczas instalacji fałszywego Netflixa, wymagana jest od użytkownika zgoda na dostęp, a także nadanie specjalnych uprawnień, które ułatwiają przestępcom dostęp chociażby do korespondencji w komunikatorze WhatsApp. Przez to oszuści mogą uzyskać dostęp do konta i rozsyłać wszystkim linki do fałszywego programu.

Co więcej, oszuści prowadzą też kampanię phishingową. Może ona doprowadzić do utraty kluczowych danych osobowych. Z tego powodu każda osoba, która zainstalowała tą fałszywą aplikację, powinna ją natychmiast odinstalować.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!