Wiadomości

Trzaskowski zachęca do proaborcyjnych protestów w czasie pandemii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś rząd PiS próbuje pozbawić kobiety ich praw i obedrzeć z godności, to dlatego są na ulicach; naszym obowiązkiem jest być razem z nimi – napisał w sobotę na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przy tym poziom bredni i kłamstw wręcz powala.

„102 lata temu Polki uzyskały prawa wyborcze. Wcześniej niż w wielu innych państwach europejskich, co zawsze napawało nas wyjątkową dumą. Ani Ignacy Daszyński, premier rządu lubelskiego, ani Józef Piłsudski nie mieli wątpliwości: nie ma wolnej Polski bez praw kobiet! Dziś rząd PiS próbuje pozbawić kobiety ich praw i obedrzeć z godności. To dlatego są na ulicach. A naszym obowiązkiem jest być razem z nimi” – napisał prezydent Warszawy.

Dodał, że , „dziś Polki nie walczą o prawa wyborcze, ale prawa do decydowania o sobie, o swoim zdrowiu, bezpieczeństwie, rozwoju, rodzinie; w swoim życiu”.

„Okazuje się, że nadal w naszym kraju niektórym trzeba tłumaczyć rzeczy oczywiste – jak na przykład, że nie ma mowy o legalnym seksie bez wyrażenia zgody” –łgał Trazskowski.

„Dziś tysiące kobiet na ulicach mówi wprost do rządzących: nasze życie – nasza sprawa. Ale przeciwko polskim kobietom jest nie tylko rząd, który uzurpuje sobie prawo do bycia ich sumieniem. Przeciwko jest część hierarchów kościelnych, wiedzących przecież lepiej co jest, a co nie jest dobre dla kobiety. Przeciwko są agresywne grupy kiboli, narodowców czy chuliganów, którzy mianując się prawdziwymi patriotami, w protestach kobiet widzą zagrożenie dla własnej (jedynej i słusznej) wizji narodowego państwa” – napisał Trzaskowski.

„I na koniec, mówię to z ciężkim sercem i ogromną obawą, po przeciwnej stronie 10 dni temu stanęło dowództwo policji. Do tej pory, funkcjonariusze odgradzali protestujące od agresywnych grup, którym chętnie przyklaskuje ekipa PiS-u, poklepując po ramieniu ich narodowo-patriotyczne wizje. Ale to, co się stało 18 listopada, kiedy pod politycznymi naciskami i rozkazami policja zachowywała się w sposób agresywny wobec kobiet walczących o swoje prawa – jest absolutnie skandaliczne!” – skwitował swój kłamliwy wywód Trzaskowski.

Ten mętny i załgany typ jest prezydentem stolicy Polski, a niewiele brakował, by został prezydentem Rzeczypospolitej…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!