Wiadomości

Trzaskowski twierdzi, że awarie były też w Krakowie i Łodzi. Czyżby kłamał?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na całym świecie zdarzają się awarie, nie tylko w Warszawie – także w Krakowie, Łodzi; nic złego się nie stało – powiedział dziennikarzowi TVP Info prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, odnosząc się w ten sposób do awarii spalarni ścieków.

Trzaskowski twierdził, że w wymienionych miastach doszło do uszkodzenia tego samego komponentu. Tymczasem w miastach tych nikt nie słyszał jednak o poważnych awariach…

W rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie podkreślił, że drobne awarie się zdarzają i jest to naturalne zjawisko związane z użytkowaniem urządzeń. Dodał jednak, że w mieście nie doszło nigdy do „ekstremalnych sytuacji”.

– Zgodnie z zaleceniem producenta raz w roku piec jest wygaszany na miesiąc. Dokonywane są wtedy przeglądy i drobne naprawy, które zostają wykryte, zabiegi konserwacyjne. Jeżeli jest jakaś awaria, to staramy się ją usunąć jak najszybciej. Każda awaria, która ma lub może mieć miejsce, odbywa się bez szkody dla środowiska, bo piec jest wygaszany – wyjaśnia.

Przyznaje, że nie wie o jaki komponent może chodzić Trzaskowskiemu.

Również w Łodzi nie odnotowano poważnego uszkodzenia elementów oczyszczalni.

– Żadnego zgłoszenia do władz miasta o awarii oczyszczalni nie było, bo jej nie mieliśmy – powiedział nam Paweł Ziem-Zielach z Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi.

– Pracuję tu od pięciu lat i żadnej poważnej awarii tu nie było. Nic poważnego się nie działo. Prowadziliśmy modernizację, zresztą trwa ciągle, a teraz zaczynamy nową. Ale to nowa inwestycja i tym możemy się chwalić, a nie awariami – dodaje Ziem-Zielach.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!