Wiadomości

Trzaskowski staje po stronie dziennikarki TVN… powielając jej kłamstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarze muszą dbać o standardy – stwierdził kandydat PO, broniąc zachowania Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z TVN, która wyrzuciła gościa ze swojego programu, za to, że miał inne poglądy. Nie spodobało jej się mówienie, że istnieje ideologia LGBT. Co ciekawe Trzaskowski zarzucając PiS, że „przez cały czas dzieli nas” na tych, którzy są „prawdziwymi Polakami i nie”, powtórzył kłamstwo tej samej Kolendy-Zaleskiej z 2010 r.

W piątek poseł Porozumienia Jacek Żalek uczestniczył zdalnie w programie „Fakty po Faktach” w TVN. W jego trakcie został poproszony o skomentowanie słów szefa sztabu Andrzeja Dudy Joachima Brudzińskiego, który napisał w mediach społecznościowych, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”.

– Pan by się podpisał pod tym? – pytała prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska. – Ja rozumiem, że chodzi o ideologię – odparł Żalek. – Nie, jest napisane wyraźnie: „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza” – mówiła Kolenda-Zaleska. – A co to jest LGBT? – pytał Żalek. Gdy dziennikarka TVN24 odpowiedział, że „są to wszyscy ludzie homoseksualni, ludzie transseksualni”, poseł odpadł: „To nie są ludzie. To jest ideologia”.

Chwilę później dziennikarka TVN oznajmiła, że przerywa rozmowę z posłem. Połączenie z Żalkiem zostało przerwane.

Do tej sytuacji odniósł się na konferencji prasowej w Rybniku Rafał Trzaskowski. – (…) ale żeby przez cały czas wyłączać pewne grupy Polaków, dzielić nas na tych z dużych miast, na tych z małych miast; na tych, którzy są prawdziwymi Polakami, a którzy nie. To jest coś nieprawdopodobnego – powiedział.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!