Wiadomości

Trzaskowski odchodzi z PO? Poseł Platformy obwinia Budkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W rozmowie z „Super Expressem” poseł Paweł Zalewski ocenił, że największy problem Platforma Obywatelska ma obecnie z przywództwem. Zaznaczył, że od ich ugrupowania odwrócił się już nawet bardzo związany z PO polityk Bronisław Komorowski.

„A Borys Budka pyta Rafała Trzaskowskiego, czy ten chce tworzyć swoją własną partię. To jest problem przywództwa, problem Borysa Budki, że nie stworzył dla tych polityków formuły współdziałania. Takie przywództwo należy zmienić” – apelował w rozmowie Zalewski.

Przypomniał, że ostatnie badania opinii publicznej również potwierdzają fatalną kondycję Platformy.

„Niepokoi nas także, że nasze sondaże spadły z poziomu 31 proc. w momencie objęcia partii przez Borysa Budkę, do obecnych 15 proc.” – stwierdził.

Paweł Zalewski uważa, że jest wiele osób, które mogłyby zastąpić Budkę jako szefa partii. Przyznał, że na to stanowisko nie powróci jednak najprawdopodobniej Grzegorz Schetyna.

Zapytany, czy Rafał Trzaskowski jest już jedną nogą poza PO, odpowiedział: „Jeżeli tak jest, to jest to odpowiedzialność Borysa Budki”.

Ocenił, że lider partii musi skupiać wokół siebie różne partyjne frakcje i tworzyć przestrzeń do współdziałania. Ponieważ Budka nie potrafi tego robić, musi zdecydować się na odejście.

Zalewski dodał nawet, że w jego opinii Budka zdaje sobie sprawę, iż „jego przywództwo jest w runie”. „Widzi sondaże i widzi, że jego skuteczność w rozmowach z partnerami z opozycji jest żadna” – stwierdził.

/se.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!