Wiadomości

Trzaskowski o powrocie Tuska: Wszystkie ręce na pokład

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie przez nas witana z zadowoleniem. Wszystkie ręce na pokład” – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, zapytany o powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. „Jestem gotów podjąć każdą decyzję, by odwrócić niebezpieczny bieg zdarzeń” – mówił były premier w wywiadzie dla TVN24.

W piątek podczas konferencji prasowej Rafała Trzaskowskiego, szef stołecznego ratusza został zapytany o ewentualny powrót do polskiej polityki byłego premiera Donalda Tuska.

– Nie wiem, jakie są plany i aspiracje Donalda Tuska, natomiast na pewno – wszystkie ręce na pokład – powiedział. Dodał, że „każda inicjatywa, która będzie wzmacniać opozycję, na pewno będzie przez nas witana z zadowoleniem”.

Donald Tusk w piątkowym wywiadzie dla TVN24 powiedział, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić „ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce.

Pytany, czy jest plan przejęcia przez niego przywództwa w PO, powiedział, że jest gotów zrobić wszystko, by Platforma nie przeszła do historii. Według niego, PO, “jako partia odpowiedzialnego centrum”, jest absolutnie niezbędna, „jeśli myślimy o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych”.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!