Wiadomości

Trzaskowski buduje hostel “Nur für LGBT”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwa lata po podpisaniu Karty LGBT+ przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Warszawie powstanie hostel dla bezdomnych osób LGBT+ – informuje Telewizja Republika.

– Powstanie placówki będzie realizacją pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+, podpisanej 18 lutego 2019 roku przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego – zauważa Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza.

– Stołeczny ratusz ogłosił dziś konkurs na organizację “całodobowego schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+ w formie wspomaganych mieszkań treningowych” na terenie Warszawy. To efekt ponad dwuletnich rozmów organizacji społecznych działających na rzecz społeczności LGBT+ koordynowanych przez Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz realizacja pierwszego punktu Warszawskiej Deklaracji LGBT+ – informuje MNW.

– Cieszymy się, że wreszcie możemy pochwalić stronę miejską za wywiązanie się ze zobowiązań. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce i w Warszawie jest naprawdę zbyt trudna, żeby obstawać przy fasadowych i czysto wizerunkowych działaniach – komentuje Hubert Sobecki, współprzewodniczący Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!