Wiadomości

Trwa przegrupowywanie wojsk rosyjskich do przeprowadzenia ofensywy na kierunku wschodnim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Wróg przegrupowuje wojska i koncentruje swoje wysiłki na przygotowaniu operacji ofensywnej na wschodzie naszego kraju. Celem jest ustanowienie pełnej kontroli nad terytorium obwodów donieckiego i ługańskiego” – czytamy w komunikacie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

“Trwa przegrupowywanie jednostek wycofanych z Polesia i Siewierszczyzny. Zakończono przerzut wojsk Centralnego Okręgu Wojskowego z terytorium Ukrainy. Wyznaczone pododdziały ze składu tegoż po zakończeniu przywracania zdolności bojowej zostaną przemieszczone w rejon miejscowości Walujki i włączone do zgrupowań uderzeniowych wojsk” – czytamy dalej.

“Odnotowuje się przemieszczanie kolumn uzbrojenia i sprzętu wojskowego na terytorium Republiki Białoruś w kierunku stacji kolejowych Homel, Jelsk i Mozyr w celu załadunku na składy kolejowe. Znaczna część samolotów i śmigłowców Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej została przeniesiona z lotnisk Republiki Białoruś na terytorium Rosji” – dodano.

“Siłami wydzielonych pododdziałów 6. i 20. Armii Ogólnowojskowych, 1. Armii Pancernej, Floty Bałtyckiej i Północnej, wróg skoncentrował swoje wysiłki na przygotowaniu do wznowienia działań ofensywnych, a także próbie okrążenia Zjednoczonych Sił. Przeciwnik żywności, paliwa i smarów oraz amunicji. Rosyjscy okupanci kontynuują blokadę Charkowa, kontynuując ostrzał artyleryjski i dalej niszcząc dzielnice mieszkalne i infrastrukturę miasta” – zaznaczono.

“Na kierunku Sławiańska wróg próbuje wznowić ofensywę. W kierunku na Barwinkowe odnotował częściowy sukces, posunął się o 7 km, przejął kontrolę nad wsią Brażkiwka. Zaatakował również batalionową grupą taktyczną 1 Pułku Pancernego w kierunku miejscowości Sulihiwka, ale bez powodzenia” – czytamy dalej.

“Aby usprawnić ruch wojsk na kierunku i zapewnić przeprawę przez rzekę Doniec pracuje nad odbudową mostu w mieście Izjum. Na kierunkach donieckim i ługańskim okupanci koncentrują swoje wysiłki na przejęciu kontroli nad rejonami miast Popasna i Rubiżne, ustanowieniu pełnej kontroli nad Mariupolem i przygotowaniu działań ofensywnych w pobliżu miejscowości Złota Niwa” – relacjonuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!