Wiadomości

Trwa obława po ucieczce więźnia, który zbiegł z opolskiego szpitala

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środowe południe z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu uciekł więzień. Trwają jego poszukiwania. W mieście widać policyjne patrole z długą bronią – informuje Nowa Trybuna Opolska.

Więzień uciekł w środę około godziny 12.00 z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Szukają go policjanci i funkcjonariusze Służby Więziennej. Na mieście widać mundurowych z długą bronią, jeżdżą też radiowozy, te oznakowane i nieoznakowane. Stróże prawa są również w opolskim szpitalu.

Jak dowiedziała się Nowa Trybuna Opolska, więzień został przywieziony w środę do pracowni diagnostyki obrazowej szpitala klinicznego przy alei Witosa.

– Zgodnie z przepisami podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich skazany musiał przebywać w pomieszczeniu sam, bez kontroli funkcjonariuszy Służby Więziennej – informuje ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śledczego w Opolu.

W pewnym momencie mężczyzna wyskoczył przez okno i uciekł. Jak informuje Służba Więzienna, mężczyzna odbywał karę za kradzieże w zakładzie półotwartym w Sierakowie Śląskim.

/nto.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!