Wiadomości

Trwa ludobójstwo chrześcijan w Nigerii, świat patrzy na to obojętnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ubiegły poniedziałek w wyniku serii ataków bojowników ludu Fulani na chrześcijańskie wioski w stanie Kaduna w Nigerii zginęły 52 osoby, kilkadziesiąt zostało rannych, zniszczono 143 domy.

Jak informuje Christian Solidarity Worldwide, w ubiegły poniedziałek muzułmańscy bojownicy Fulani napadli na wioski Inkirimi, Dogonnoma i Ungwan Gora w dzielnicy Maro okręgu samorządowego Kajuru. Poniedziałkowy atak nastąpił dzień po niedzielnym ataku w wiosce Ungwan Barde w Kajuru, w którym zginęło 17 osób. Napastnicy spalili wówczas dziesiątki domów.

Ataki z ubiegłej niedzieli i ubiegłego poniedziałku poprzedziły wydarzenia z końca lutego, kiedy to doszło do ataku w Maro, gdzie śmierć poniosło 38 chrześcijan i gdzie spalono domy oraz kościół. Wcześniej, bo 10 lutego 10 osób zginęło w ataku w Ungwan Barde, a sześć innych zostało zabitych w oddzielnych atakach dzień wcześniej.

Gubernator stanu Kaduna, Nasir El-Rufai, wprowadził w tym tygodniu godzinę policyjną – od zmierzchu do świtu – w zamieszkałym obszarach podlegających władzom samorządu lokalnego Kajuru.

Według CSW kobieta, która w wyniku ataku miała głęboką ciętą ranę, niedługo potem urodziła martwe dziecko.

– Jesteśmy głęboko zaniepokojeni odradzającymi się atakami milicji w południowej Kadunie i składamy najgłębsze kondolencje ludowi Adary – powiedział dyrektor generalny CSW Mervyn Thomas.

Społeczność Adary wciąż nie może się otrząsnąć po śmierci swojego przywódcy, Raphaela Maiwady Galadimy, katolika, który został porwany i zabity w październiku ubiegłego roku. Mervyn Thomas wezwał do uwolnienia porwanych przywódców Adary.

W roku 2018 r. z rąk wojowniczych koczowników Fulani śmierć w stanie Kaduna poniosły tysiące chrześcijan, ale ludobójstwo dokonuje się nie tylko tam – 4 marca bojownicy Fulani w stanie Benue zaatakowali trzy wioski, zabijając 23 osoby strzałami z broni palnej i maczetami.

/christianpost.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!