Wiadomości

Trump: Jeśli imigranci są niezadowoleni, niech nie przyjeżdżają

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Donald Trump, krytykowany przez Demokratów za sposób rozwiązywania kryzysu migracyjnego, oświadczył, że jeśli imigranci są niezadowoleni z warunków w obozach tymczasowych „to nie powinni przyjeżdżać”.

Demokratyczni kongresmeni i aktywiści broniący praw człowieka odwiedzili w ostatnich dniach ośrodki dla imigrantów na granicy z Meksykiem. Ocenili, że są one przepełnione, a przetrzymywani tam ludzie nie mają dostatecznej ilości żywności, wody i innych rzeczy pierwszej potrzeby.

Generalny inspektor Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego opublikował zdjęcia z takich ośrodków w dolinie Rio Grande, w Teksasie, w których przebywa dwukrotnie więcej osób niż powinno.

„Jeśli nielegalni imigranci są niezadowoleni z warunków w zbudowanych naprędce, lub przystosowanych ośrodkach przetrzymywania, to po prostu powiedzcie im, żeby nie przybywali. Wszystkie problemy rozwiązane!” – napisał Trump na Twitterze.

Wcześniej prezydent napisał, że „nasi ludzie z Patrolu Granicznego nie są pracownikami szpitali, nie są lekarzami ani pielęgniarkami”. Dodał, że „wielu z tych nielegalnych obcych żyje obecnie lepiej niż tam skąd przybyli i w znacznie bezpieczniejszych warunkach”.

W ostatnim okresie nasiliła się w USA krytyka Agencji ds. Ceł i Ochrony Granic (CBP) po informacjach, że obecni i byli funkcjonariusze tej agencji zamieszczali w mediach społecznościowych obraźliwe komentarze pod adresem imigrantów, a także pod adresem kongresmenów znanych z obrony ich praw. Szef agencji Kevin McAleenan nazwał te komentarze „bulwersujacymi” i zarządził dochodzenie w celu ujawnienia ich autorów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!