Świat Wiadomości Wiara

Trump anuluje tzw. poprawkę Johnsona zabraniającą kościołom angażowania się w politykę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Donald Trump podpisał w czwartek rozporządzenie wykonawcze, które zezwoli Kościołom i związkom wyznaniowym na angażowanie się w politykę i otwarte popieranie kandydatów w wyborach. Wcześniej zabraniała tego tzw. poprawka Johnsona

W swym wystąpieniu podczas Narodowego Śniadania Modlitewnego Trump powiedział, że „rząd federalny zbyt długo używał poprawki jako oręża przeciwko ludziom wiary, zastraszając, a często nawet karząc Amerykanów za ich przekonania religijne”.

„Żaden Amerykanin nie powinien musieć wybierać pomiędzy narzuconym prawem federalnym, a swoją wiarą” – podkreślił Trump.

Prezydent dodał, iż w trakcie swojej kampanii przywódcy Kościołów uskarżali się, że nie mogą wyrażać swoich opinii politycznych i społecznych właśnie z powodu poprawki Johnsona. Trump obiecał wtedy jej zniesienie, ponieważ, jak ocenił w jednej z ówczesnych wypowiedzi „jest ona niesprawiedliwa, używa szantażu finansowego oraz jest niezgodna z pierwszą poprawką do konstytucji, która chroni prawo do wolności wyznania i słowa przed ingerencją ze strony rządu”.

Źródło:wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!