Wiadomości

Tropicielka “polskich nazistów” z piwem i ze swastyką w tle

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl dotarł do kolejnych zdjęć, na których organizator tzw. „urodzin Adolfa Hitlera”, uwiecznił dziennikarzy „Superwizjera” TVN. Na jednym z nich, młodziutka dziennikarka pije piwo, na innym pozuje wraz ze swoim kolegą Piotrem Wacowskim przy płonącej swastyce w towarzystwie innych uczestników maskarady.

Co ciekawe, z zeznań Mateusza S. i ustaleń portalu wPolityce.pl wynika także, że Anna Sobolewska nie musiała w żaden sposób pozować do tych zdjęć. Czy był to element reportażu wcieleniowego? Prawdopodobnie tak, ale zdjęcie zostało wykonane w momencie, w którym ekipa „Superwizjera” zdobyła już najważniejsze nagrania. Podobnie, jak w przypadku Piotra Wacowskiego – operatora, którego zdjęcie opublikowano w ubiegłym tygodniu, nikt z uczestników leśnej przebieranki nie naciskał na Wacowskiego i Sobolewską, by ci czynnie uczestniczyli w maskaradzie. Mało tego, nie wszyscy uczestnicy ustawiali się do „pamiątkowego” zdjęcia. Kolejna sprawa, która budzi wątpliwości, to fakt, że imprezy nie filmowano jedynie z ukrytej kamery ekipy „Superwizjera”, ale także przez samych uczestników. Prokuratura zabezpieczyła już te nagrania oraz zdjęcia. Te, które dziś prezentujemy także znalazły się w zainteresowaniu służb i śledczych.

To nie koniec. Z rekonstrukcji wydarzeń z maja 2017, której dokonała prokuratura oraz służby, a które nasz portal potwierdził też w innym źródle wynika, że maskarada szybko zamieniła się w libację alkoholową. Mateusz S. – organizator imprezy, który zeznał, że ktoś zapłacił mu za przygotowanie tej maskarady zeznał, iż pijaństwo było tak duże, że wielu faktów nie pamięta. Inny z uczestników, który został już skazany na neonazistowskie popisy w lesie pod Wodzisławiem Śląskim stwierdził, że Piotr Wacowski „wlewał” w niego alkohol i miał podjudzać go do działań przestępczych skierowanych przeciwko emigrantom.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!