Sports Świat Wiadomości

Transseksualista wygrywa z kobietami w konkurencji podnoszenia sztangi. Komitet Igrzysk bezsilnie rozkłada ręce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal sport.pl transseksualna sztangistka Laurel Hubbard zdobyła dwa złote medale podczas Igrzysk Pacyfiku w Samoa. Jej osiągnięcia wywołały spore kontrowersje. – Sukces Hubbard był nie fair wobec zawodniczek, które z nią rywalizowały – powiedział Keneti Sio, prezes komitetu organizacyjnego Igrzysk Pacyfiku.

Reprezentująca Nową Zelandię Laurel Hubbard zdobyła dwa złote medale w podnoszeniu ciężarów w kategorii +87 kg podczas Igrzysk Pacyfiku, odbywających się w Samoa. Jej sukces spotkał się z różnymi opiniami. Wszystko dlatego, że sztangistka siedem lat temu zmieniła płeć, a karierę zaczynała jako mężczyzna o imieniu Gavin.

– Kolejne złoto dla sztangistki Laurel Hubbard, która urodziła się jako mężczyzna – tym razem w Igrzyskach Pacyfiku. Hubbard jest na drodze do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. To nie kobiety na tym zdjęciu powinny zwiesić głowy. Odpowiedzialni za politykę sportową muszą się obudzić – to jeden z krytycznych komentarzy, jaki opublikowany został na Twitterze.

Negatywnie do sprawy podszedł również prezes komitetu organizacyjnego tegorocznych Igrzysk Pacyfiku, Keneti Sio. – Sukces Hubbard był nie fair wobec zawodniczek, które z nią rywalizowały. Nic nie możemy na to jednak poradzić. Taka jest rzeczywistość w świecie sportu – przyznał Sio, były rugbista.

W 2012 roku Gavin Hubbard po przebytej kuracji hormonalnej zmienił płeć. Od tego czasu transseksualny sztangista rywalizuje z kobietami.

Co sądzicie o rywalizacji tego typu ‘zawodniczek” z biologicznymi kobietami?

Źródło: sport.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!