Wiadomości

Tragiczny wypadek autobusu w Podkarpackiem. Nie żyje pięć osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do wypadku doszło w piątek tuż przed północą. Ukraiński autokar z 57 osobami na pokładzie przebił bariery na autostradzie A4 pod Przemyślem i runął z nasypu. 5 osób nie żyje, 34 są ranne – informuje portal Nowiny24.pl.

Autokar, jadąc w kierunku Korczowej, uderzył w osłonę energochłonną przy końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie w bariery i spadł z nasypu. Podróżowało nim 57 obywateli Ukrainy, w tym 2 kierowców.

– Służby zgłosiły się na miejscu zdarzenia w ciągu 10 minut od momentu otrzymania sygnału z dyspozytorni. Działania zostały bardzo sprawnie przeprowadzone – powiedziała. Wojewoda podziękowała przy tym służbom za szybkie działanie. Jak dodała, na miejscu wypadku stwierdzono 5 ofiar śmiertelnych oraz 39 osób wymagających hospitalizacji.

Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do bursy w Jarosławiu.

Na miejsce wypadku zadysponowano 30 zastępów strażaków OSP i PSP.

– Strażacy ewakuowali osoby poszkodowane z wraku, a później pomagali udzielić pomocy przedmedycznej – dodał bryg. Betleja.

Autokar został podniesiony na koła. Trwają oględziny prowadzone przez policję i prokuraturę. Jezdnia jest nadal zablokowana. Policja kieruje pojazdy na objazd na Węźle Jarosław Wschód.

/nowiny24.pl, fot. Łukasz Solski/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!