Polska Świat Wiadomości

Polska firma stworzy grę komputerową na podstawie serialu animowanego “Było sobie życie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pananimacja.pl polska firma CreativeForge Games podpisała umowę z francuską spółką Procidis, dzięki czemu zyskała prawo do stworzenia gry opartej na kultowym serialu animowanym „Było sobie życie”. Znamy datę premiery, a także pierwsze szczegóły widowiska. Tytuł pojawi się na konsolach i komputerach osobistych w 2023 roku.

 

„Było sobie życie” to niezapomniany serial produkcji francuskiej, który w niezwykły sposób odnosi się do wiedzy z zakresu biologii i przyrody. Seria 26 dokumentów pedagogicznych mających na celu zapoznanie dzieci ze budową i funkcjami organów ludzkiego ciała. Ten animowany serial pokazuje życie komórek i organizmów, które zamieszkują wnętrze człowieka. Kultowa kreskówka od jakiegoś czasu jest dostępna na platformie Netflix. Teraz marka doczeka się rozwinięcia o polską grę komputerową.

„Umowa z PROCIDIS na realizację gry w oparciu o IP Było sobie życie to kolejna międzynarodowa współpraca, którą udało nam się nawiązać w ramach Grupy CreativeForge Games. Cały czas prowadzimy kolejne rozmowy i widzimy duże zainteresowanie współpracą z nami. Było sobie życie zdecydowaliśmy się zrealizować ze względu na duży potencjał komercyjny i globalną rozpoznawalność marki. W obecnych, pandemicznych warunkach, tematyka związana z biologią i funkcjonowaniem organizmu człowieka jest tym bardziej na czasie” – powiedział Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

„Mamy zamiar stworzyć grę na podstawie serialu Było sobie życie. Będzie to tytuł łączący w sobie elementy zręcznościowe, akcji oraz edukacyjne – zależy nam, aby wątek edukacyjny został oprawiony w atrakcyjną dla graczy formę. W grze znajdą się postacie dobrze znane fanom animowanej serii, a fabuła serialu zostanie przez nas rozwinięta. Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Wydawcą będzie CreativeForge Games. SlavGames pełni rolę producenta oraz współwydawcy, wspierającego w tym obszarze CFG” – stwierdził Krzysztof Magda, prezes SlavGames.

Kto oglądał za młodych lat?

Źródło: pananimacja.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!