Wiadomości

Tragiczny finał poszukiwań. Nie żyje 88-letni ks. Jan Toczko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

88-letni ks.Jan Toczko nie żyje – poinformowała w piątek parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Białymstoku. Emerytowany kapłan zaginął na początku grudnia.

„W dniu dzisiejszym – 6 stycznia policja poinformowała o śmierci i odnalezieniu ks. Jana Toczko. Kolejne informacje zostaną podane w późniejszym czasie” – przekazano w krótkim komunikacie na oficjalnej stronie internetowej parafii pod wezwaniem Ducha Świętego w Białymstoku. Jak donosi lokalna „Gazeta Wyborcza”, tragiczną informację przekazano też wiernym parafii podczas piątkowych mszy.

Portal i.pl poinformował, że ciało księdza znaleziono w piątek. Policja nie potwierdziła jednak na razie tych doniesień. – W piątek, po godz. 11, w powiecie białostockim policjanci odnaleźli samochód, a w nim ciało mężczyzny. W tej chwili prowadzą czynności identyfikacyjne pod nadzorem prokuratury – powiedziała jedynie w rozmowie z serwisem Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

88-letni ks. Jan Toczka był zaginął na początku grudnia. Po raz ostatni emerytowany ksiądz był widziany 5 grudnia 2022 roku w miejscowości Markowszczyzna w gminie Turośń Kościelna. Tego dnia przemieszczał się czerwonym samochodem marki audi. Miał na sobie sutannę, długi wełniany płaszcz w czarnym kolorze i czarną czapkę z daszkiem. Policja apelowała wszystkie osoby, które mogły mieć informacje o miejscu pobytu duchownego o pomoc.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!