Wiadomości

Totalny odlot posła Śmiszka: chce by na gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego wisiał tęczowa flaga

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wystosowałem list do JM Rektora prof. Adama Jezierskiego ws. inicjatywy mającej na celu zawieszenie tęczowej flagi przy Uniwersytecie Wrocławskim, jednocześnie dziękując za dotychczasowe działania, które przeciwdziałały dyskryminacji na UWR. Mam nadzieję, że ta inicjatywa dojdzie do skutku” – poinformował na Twitterze poseł Śmiszek, załączając dokument przesłany rektorowi.

„Przedstawicielki i przedstawiciele mniejszości seksualnych należą również do wspólnoty akademickie. Jako były student, wykładowca akademicki, a zarazem osoba należąca do wspólnoty LGBT+ zapewniam, ze te symboliczny gest stanowiłby oczekiwany i potrzebny wyraz solidarności. W czasie nasilającej się w Polsce dyskryminacji, uniwersytety dla wielu stają się ostoją tolerancji, miejscem wolnym od uprzedzeń i zapewniającym poczucie bezpieczeństwa. Wierzę, że Uniwersytet Wrocławski jest takim miejscem” – czytamy w liście.

„Załączam również podziękowania za podjęte przez Pana Rektora działania w sprawie wprowadzenia procedury przeciwdziałania dyskryminacji w Uniwersytecie Wrocławskim” – dodaje Śmiszek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!