Wiadomości

Totalny odlot Kamińskiego: Ukraińcy umierają dzisiaj za prawo bycia homoseksualistą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Michał Kamiński, który niegdyś działał w Narodowym Odrodzeniu Polski, gościł w środę na antenie Radia Zet, gdzie między innymi komentował ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Polityk opozycji, który zawsze miał raczej słaby kontakt z rzeczywistością, tym razem odleciał już absolutnie.

Senator wskazywał, ze tocząca się na Ukrainie wojna “nie jest po prostu czystą wojną dwóch nacjonalizmów”, ponieważ gdyby tak było, to, w opinii Kamińskiego, “cały Zachód nie angażowałby się po stronie Ukrainy”. Jego zdaniem, rząd zdaje się nie pamiętać o tej kwestii podejmując decyzje związane np. z pomocą dla Ukrainy.

– Ta wojna jest i o tym rząd polski nie pamięta, wojną przede wszystkim wartości. Ukraińcy dzisiaj umierają za prawo bycia homoseksualistą, za prawo bycia lewakiem, prawakiem, katolikiem, prawosławnym bądź ateistą i za prawo wybierania własnego prezydenta, posła, senatora, czy kogokolwiek się tam ma. Umierają za wolność, demokrację i integrację europejską, którą ten rząd jak tylko może to krytykuje i spowalnia – stwierdził wicemarszałek Senatu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!