Polska Wiadomości

Tomaszów Mazowiecki: zatrzymano groźnego ukraińskiego przestępcę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej w Lublinie zatrzymali 42-letniego “uchodźcę”, który od 2018 roku poszukiwany był czterema listami gończymi. Łącznie do odbycia ma karę prawie 3 lat pozbawienia wolności.  Ukrainiec w wieku poborowym dopuścił się na terytorium Polski m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oszustwa oraz oszustwa na szkodę skarbu państwa.

Zatrzymano groźnego ukraińskiego przestępcę. Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili, że poszukiwany czterema listami gończymi Ukrainiec w wieku poborowym wciąż ukrywa się na terenie Polski. Wcześniej zwrócili się do Sądu Rejonowego w Zamościu z wnioskiem o wystawienie za nim Europejskiego Nakazu Aresztowania, jednak odkryto, że przebywa na terenie województwa łódzkiego.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci zatrzymali przestępcę na terenie powiatu Tomaszów Mazowiecki.

Mężczyzna poszukiwany był za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w dniu 14 lutego 2018 roku w Warszawie, gdzie wspólnie z drugim sprawcą, doprowadził swoją ofiarę do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej ponad 10 000 dolarów.

Ponadto w 2016 roku w Zamościu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 33 600 euro w ten sposób, że wprowadził ją w błąd co do zamiaru i możliwości przewiezienia koparki o wartości 33 000 euro z Polski na teren Ukrainy na jego zlecenie. Pobrał od pokrzywdzonego kwotę 600 euro, a następnie nie zamierzał zwrócić koparki właścicielowi.

Z kolei w 2015 roku na terenie powiatu włocławskiego przewoził kilka tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna ma do odbycia łącznie karę blisko 3 lat pozbawienia wolności oraz tymczasowy areszt za rozbój. Ukrainiec trafił już do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Wciąż trwa jego sprawa karna za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

NASZ KOMENTARZ: Jak widać, Ukraińcy zakładają już w Polsce prawdziwe mafie. Sprzeciwiamy się temu, by Polacy utrzymywali omawianego przestępcę, podczas jego pobytu w więzieniu. Naszym zdaniem, po konfiskacie mienia, które zgromadził na terenie RP, powinno się go wydać Ukrainie. W szeregach karnej kompanii będzie mógł wykazać się sprytem i brutalnością przeciwko rosyjskim żołnierzom, nie cywilom w Polsce. Jeśli przeżyje rok mięsnych szturmów, można go ewentualnie ułaskawić, lecz zakaz wjazdu do Polski powinien być już dożywotni.

Polecamy również: Policja rozbiła ukraiński gang szmuglujący łukaszenkowych nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!