Polska Wiadomości

Policja rozbiła ukraiński gang szmuglujący łukaszenkowych nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podlaska policja zatrzymała wczoraj czterech tzw. “kurierów”, zajmujących się przewożeniem nielegalnych imigrantów sprowadzanych przez Łukaszenkę i Putina z Afryki i Azji. Wszyscy są tzw. “uchodźcami” z Ukrainy.

Policja rozbiła ukraiński gang szmuglujący łukaszenkowych nachodźców. Do zatrzymań doszło w miejscowości Czyże, w okolicy granicy polsko-białoruskiej.  W trakcie policyjnej kontroli drogowej auta marki mazda okazało się, że kierowca chciał przemycić do Polski czterech nielegalnych migrantów, biorących udział w łukaszenkowej wojnie hybrydowej przeciwko Polsce.

Podobna sytuacja miała miejsce w Starym Korninie, gdzie mundurowi skontrolowali kierowcę toyoty. Ukrainiec jechał po pięciu nachodźców, którzy mieli zostać przetransportowani do Niemiec. Inny kierowca w tej samej miejscowości został zatrzymany przez policję, ponieważ przewoził czterech nachodźców.

Z kolei między Nowym Berezowem i Dubiczami Cerkiewnymi policjanci zatrzymali kierowcę dacii. Ukrainiec przewoził jedną osobę, która nielegalnie przedostała się z Białorusi na terytorium Polski.

Dane podlaskiej policji wskazują, że od początku 2024 roku tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali aż 94 “kurierów” przy granicy z Białorusią. Łącznie przewozili oni nielegalnie prawie 450 cudzoziemców. W przytłaczającej większości nachodźcami są młodzi mężczyźni z takich krajów jak Afganistan, Somalia, Sudan, Erytrea, Republika Południowej Afryki, Jemen, Etiopia, Gambia, Syria i Pakistan. Z kolei kurierzy również są obywatelami krajów trzecich. To głównie Ukraińcy w wieku poborowym, podający się w Polsce za “uchodźców wojennych”.

NASZ KOMENTARZ: Gdy po 24 lutego 2022 roku otwarto polską granicę dla wszystkich Ukraińców, którzy chcieli ją przekroczyć, ostrzegaliśmy, że w tłumie będzie nieznana, ale potencjalnie duża liczba rosyjskich i białoruskich agentów. Teraz zbieramy żniwo głupiej decyzji antypolskiego rządu PiS.

Polecamy również: Pijani “uchodźcy” urządzili wyścig i wjechali w Polaków. Ucierpiało małe dziecko

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!