Polska Wiadomości

Tomasz Sakiewicz apeluje do Konfederacji i Kukiza by ta… wycofała się z wyborów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dorzeczy.pl naczelny „Gazety Polskiej”, Tomasz Sakiewicz zamieścił absurdalny apel wzywający Konfederację i Kukiz`15 do wycofania się z wyborów. Wiele mówi to, iż ocenzurował znaczek Stop 447.

Na pierwszej stronie piątkowego wydania „Gazety Polskiej” zamieszczono apel podpisany przez Tomasza Sakiewicza. Wzywa on Konfederację i Kukiz`15 do … wycofania się z wyborów.

Wbrew wynikom sondaży Sakiewicz twierdzi, że oba ugrupowania mają małe szanse na dostanie się do Sejmu. Używa wielokrotnie już w przeszłości wykorzystywanego przeciw środowiskom prawicowym argumentu „zmarnowanego głosu”.

Absurdalność tego apelu polega przede wszystkim na tym, że nie ma takiej możliwości, aby wycofać się z wyborów o czym naczelny „Gazety Polskiej” doskonale zdaje sobie sprawę.

Ale to nie wszystko. Sakiewicz udaje albo nie wie, że argument o zmarnowanym głosie jest całkowicie chybiony. Jeżeli Konfederacja i PSL, z list którego startują niektórzy politycy Kukiz`15, nie przekroczą progu wyborczego głosy te i tak w większości przypadną największemu ugrupowaniu, którym według sondaży jest PiS. Tak działa liczenie głosów metodą d`Hondta.

Szczytem bezczelności Sakiewicza jest twierdzenie, że motywacją dla których politycy Konfederacji startują w wyborach jest walka o pieniądze z budżetowej subwencji.

Brzmi to wyjątkowo fałszywie w ustach człowieka, którego gazeta utrzymuje się na rynku tylko dzięki „dotacjom” w postaci reklam spółek Skarbu Państwa, człowieka którego fundacja zainkasowała 7,2 mln złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na stworzenie portalu „Puszcza.tv” o Puszczy Białowieskiej.

Dodatkowo „Gazeta Polska” ocenzurowała zdjęcie Krzysztofa Boska. Wyretuszowano oryginalne zdjęcie w ten sposób, że zamiast przypinki STOP 447 widzimy coś zupełnie innego. Posunięcie się do tego przez gazetę która mieni się „Polską” pozostawimy bez komentarza.

Czy myślicie, że ów apel spotka się z odpowiedzią?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!