Wiadomości

Tomasz Lis dopuścił się napaści seksualnej?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tomasz Lis w maju w atmosferze skandalu przestał być redaktorem naczelnym tygodnika “Newsweek”. “Miał dopuścić się nie tylko mobbingu wobec części swoich podwładnych, ale także napaści seksualnej wobec jednej z pracownic Ringer Axel Springer” – pisze dziennikarz “Polityki” Rafał Kalukin.

Pod koniec maja poinformowano, że Zarząd Ringier Axel Springer Polska i red. naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis zadecydowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Nie podano przyczyn tej decyzji, a informacja wywołała falę spekulacji.

Teraz tematem odejścia Lisa z tygodnika zajął się Rafał Kalukin z “Polityki”. “Rozstanie się Tomasza Lisa z »Newsweekiem« i koncernem RASP miało być ciche i aksamitne, a okazało się początkiem medialnej burzy. Pojawiły się zasadnicze pytania nie tylko o istotę zarzutów, ale też o sposób postępowania w takich przypadkach” – pisze dziennikarz. Jak czytamy “dziennikarz miał zostać oskarżony nie tylko o mobbing, ale i o napaść seksualną”.

Owa “dziewczyna” miała nie być bezpośrednią podwładną Lisa. Jak dodaje Kalukin, to właśnie miało “skłonić wydawnictwo do zakończenia współpracy z dziennikarzem, tyle że w sposób dyskretny, bez publicznego rozdmuchiwania sprawy”.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!