Wiadomości

Tokio 2020: Polscy mistrzowie świata nie awansowali do finału

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z dużymi nadziejami obserwujemy zmagania wioślarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Niestety, w ostatnim repasażu polska czwórka bez sternika zajęła trzecie miejsce, a tylko dwie załogi kwalifikowały się do finału A. Wcześniej dwie osady awansowały do finałów, jedna do półfinału.

Startujący w dwójce podwójnej Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup oraz czwórka bez sterniczki (Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Joanna Dittmann) awansowali do finału olimpijskiej rywalizacji w wioślarstwie w Tokio.

Nie powiodło się zaś mistrzom świata w czwórce bez sternika w składzie: Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski.

Ziętarski i Biskup zajęli trzecie miejsce w półfinale, za ekipami Francji i Wielkiej Brytanii. Natomiast czwórki rywalizowały w repesażach. Polki uplasowały się na drugiej pozycji za Brytyjkami i te reprezentacje powalczą o medale.

Z kolei Polacy zajęli trzecią lokatę, za Rumunami i Holendrami, którzy popłyną w finale A. Biało-czerwoni wystąpią w finale B.

Wcześniej w niedzielę polska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski) wygrała repasaż i awansowała do półfinału zawodów olimpijskich w Japonii.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!