Wiadomości

To się dzieje naprawdę: Gawłowski ręczy za burmistrza Polic

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były sekretarz Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski ręczy za burmistrza Polic, którego mieszkanie przeszukali funkcjonariusze CBA. Gawłowski, który jest jednym z oskarżonych w aferze melioracyjnej i na którym spoczywają poważne zarzuty korupcyjne, przekonuje, że „Władek to ofiara nagonki PiS”.

CBA poinformowało, że funkcjonariusze przeszukali szereg miejsc w wątkach wynikających ze śledztwa dotyczącego zakupu akcji senegalskiej spółki na szkodę Zakładów Chemicznych Police z Grupy Azoty SA, choć bezpośrednio niezwiązanych z tą badaną transakcją.

Agenci przeszukali m.in. dom Władysława Diakuna, burmistrza Polic. „Działania Prokuratury oraz funkcjonariuszy CBA odbieram jako naruszenie dóbr osobistych moich oraz mojej rodziny” – napisał burmistrz w oświadczeniu.

W obronie Diakuna wystąpił senator z klubu KO Stanisław Gawłowski, jeden z bohaterów afery melioracyjnej.

„Policja polityczna PiS w akcji️. Tym razem na celowniku PiSprokuratury i CBA znalazł się burmistrz Polic Władysław Diakun. Człowiek cieszący się nieposzlakowaną opinią. Wszyscy, którzy znają Władka, wiedzą, że stał się kolejną ofiarą nagonki PiS” – zapewnił były sekretarz PO.

Według Prokuratury Krajowej Gawłowski, gdy był sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska w rządach PO-PSL (w latach 2007-15), dopuścił się siedmiu przestępstw. Pięć z nich ma charakter korupcyjny.

Zdaniem śledczych prominentny polityk PO przyjął ponad 730 tys. zł w postaci gotówki, dwóch luksusowych zegarków i nieruchomości w Chorwacji. W zamian miał oferować m.in. pomoc przy zdobywaniu wielomilionowych kontraktów od Zarządu Melioracji.

Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej miał też nakłaniać przedsiębiorcę z Darłowa Krzysztofa B. do wręczenia co najmniej 200 tys. zł łapówki dyrektorowi Zarządu Melioracji. Gawłowski miał ujawnić informację niejawną i popełnić plagiat w pracy doktorskiej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!