Wiadomości

Łukaszenka: Polacy śpią i we śnie widzą, jak zabierają nam Grodzieńszczyznę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przeciw Białorusi rozpoczęła się walka dyplomatyczna na najwyższym szczeblu – powiedział Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu poświęconym rozwojowi najważniejszych struktur Ministerstwa Przemysłu.

– Dziś mamy pewien etap hybrydowej, spójrzmy prawdzie w oczy, wojny z Białorusią. Jak inaczej to nazwać? Środki masowego przekazu i sfera informacyjna zostały zaatakowane w ramach tej walki, wojną na wszystkich kierunkach. Walka dyplomatyczna przeciwko nam wszczęta została na najwyższym szczeblu – powiedział Łukaszenka.

Zaznaczył, że „niespokojni sąsiedzi” Białorusi nie tylko otwarcie deklarują swoje stanowisko w sprawie powtórzenia wyborów w kraju, ale także zaczynają ingerować w wewnętrzne sprawy kraju, wywierać nacisk na państwo.

– To jest wojna dyplomatyczna – powtórzył.

Łukaszenka dodał, że kraj jest obecnie zmuszony do wydawania ogromnych pieniędzy na ustabilizowanie sytuacji na zachodnich granicach, gdzie rozmieszczono jednostki wojskowe.

– Widzicie te wypowiedzi, że jeśli Białoruś się rozpadnie, to Obwód Grodzieński trafi do Polski. Już otwarcie o tym rozmawiają, śpią i widzą. Ten plan im się nie ziści, wiem to na pewno – powiedział Łukaszenka.

/tut.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!