Wiadomości

To nie był jej dzień… Wsiadła za kierownicę, mając 3,5 promila

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali kierującą bmw, która wjechała w ścianę budynku, a cofając, wpadła do rowu i uszkodziła słup energetyczny. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. 47-latce grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci drogówki zostali skierowani na ulicę Grudniową w Mikołowie, gdzie kierująca bmw wjechała w budynek. Na miejscu okazało się, że 47-latka najpierw uszkodziła fragment ściany i kosz na śmieci, a kiedy cofała, wjechała do rowu. Chcąc się z niego wydostać, wjechała jeszcze w słup energetyczny. Kobieta zataczała się i czuć było od niej alkohol.

Mikołowianka najpierw trafiła do szpitala, gdzie pobrano jej krew do dalszych badań, a następnie na izbę wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca kolizji i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa 47-latki trafi do sądu. Kobiecie grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!