Wiadomości

To już niemal pewne – w tym roku urodzi się przeszło 400 tys. dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) od stycznia do sierpnia tego roku urodziło się 272 tysiące dzieci, czyli o 19 tysięcy dzieci więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Większość tych urodzeń to są drugie i kolejne dzieci w rodzinach, co oznacza, że prowadzona przez rząd polityka prorodzinna w tym przede wszystkim realizacja programu Rodzina 500 plus, idzie we właściwym kierunku – podkreśliła minister Rafalska.

Ponieważ w połowie tego roku liczba urodzeń przekroczyła 200 tysięcy, a po kolejnych dwóch miesiącach już 272 tysiące, wszystko wskazuje na to, że do końca tego roku przekroczy magiczną granice 400 tysięcy urodzeń.

Tymczasem jeszcze w roku 2014, GUS, znając ówczesne trendy dotyczące urodzeń w naszym kraju, prognozował, że w roku 2017 urodzi się w Polsce zaledwie 346 tysięcy dzieci, czyli aż o 54 tysiące mniej.

Z kolei według najbardziej optymistycznych prognoz GUS przygotowywanych już po wprowadzeniu programu Rodzina 500 plus, w 2017 roku miało się urodzić niewiele ponad 378 tysięcy dzieci.

Dodajmy, że wciąż jeszcze jest to sporo mniej, niż być powinno, ale niewątpliwie powiało nieco optymizmem.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!