Wiadomości

Tłum z uwolnionym Saakaszwilim przybył pod budynek Rady Najwyższej, do centrum Kijowa ściągane są dodatkowe siły policyjne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już informowaliśmy, demonstranci odbili Micheiła Saakaszwili, który został dziś rano zatrzymany przez SBU. Pomimo zgromadzenia ogromnych sił policyjnych, funkcjonariuszom SBU nie udało się go wywieźć; demonstranci zablokowali samochód, w którym się znajdował, a w końcu udało im się go z niego wydostać.

Obecnie tłum wraz z Saakaszwilim przybył pod budynek Rady Najwyższej. Władze ściągają do centrum Kijowa dodatkowe siły policyjne. Dodajmy, że pod budynkiem Rady Najwyższej od 17 października rozłożone jest „namiotowe miasteczko”, zwane też „obozem rewolucyjnym”, składające się z kilkudziesięciu namiotów polowych.

Barykady na ulicach Kijowa

Trudno nie podejrzewać, że działania władz, które akurat dziś zdecydowały się aresztować Saakaszwilego i sprowokować zamieszki zostały skoordynowane z odbywającymi się dziś w Mariupolu procesami bojców batalionu „Donbas”. W rezultacie do Mariupola udała się spora ilość weteranów ATO, z pierwszym dowódcą batalionu „Donbas”, Siemienem Siemienczenką, na czele. Tymczasem to właśnie bojcy batalionu „Donbas” stanowili trzon sił samoobrony „namiotowego miasteczka” oraz główną siłę uderzeniową opozycji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!