Europa Islam Wiadomości

Timmermans wystosował list, w którym broni muzułmanów przed… Europejczykami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans napisał list otwarty, w którym zadeklarował pełne wsparcie „prześladowanej przez Europejczyków, zamieszkującej Unię Europejską społeczności muzułmańskiej”. Jest to odpowiedź na wyniki badania przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej, z którego wynika, że muzułmanie doświadczają wszechobecnej dyskryminacji i wszechobecnego nękania”.

Badania skoncentrowane były na doświadczeniach muzułmańskich imigrantów i ich dzieci urodzonych w UE. Imigranci stwierdzili, że w ostatnim dziesięcioleciu postawa społeczna wobec nich w zasadzie nie zmieniła się wystarczająco.

Swoje „przesłanie” do muzułmanów Timmermans napisał w związku z Europejskim Dniem Przeciwdziałania mowie nienawiści wobec muzułmanów. List Timmermansa datowany jest na 21 września, ale dopiero teraz zaczęły się nim interesować media.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w liście skierowanym do zamieszkujących Unię Europejską muzułmanów odwołuje się do wyników badania przeprowadzonego przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA). Z danych zebranych w trakcie badania wynika, że „zdecydowana większość muzułmanów w UE darzy dużym zaufaniem unijne instytucje demokratyczne, mimo że doświadcza wszechobecnej dyskryminacji i wszechobecnego nękania”.

We wstępie listu Timmermans wyraża ubolewanie z powodu rzekomej fali prześladowań przez Europejczyków całych społeczności muzułmańskich, które zamieszkują tereny UE. Timmermansowi nie podoba się, że Europejczycy – jego zdaniem – „pałają do muzułmanów niezrozumiałą nienawiścią”.

Jak informuje portal swiato-podglad.pl, w treści dokumentu wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przeprasza muzułmanów za krzywdy jakich, jego zdaniem, na każdym kroku doznają od społeczności europejskiej.

Timmermans odwołuje się do wspomnianych już wyżej badań i przekonuje, że „prawie jedna trzecia zamieszkujących [Stary Kontynent] muzułmanów czuje się dyskryminowana podczas poszukiwania pracy, a tylko 12% respondentów muzułmańskich twierdzi, że zgłosiły się lub złożyły skargę z powodu dyskryminacji, której doświadczyli”. Timmermans w liście wyraża głębokie ubolewanie nad tymi „niepokojącymi odkryciami” i przekonuje, że muzułmanie traktowani są znacznie gorzej, niż reszta społeczeństwa.

Jednocześnie Timmermans zapewnia muzułmanów o wszelkiej pomocy ze strony Komisji Europejskiej. Zgodnie z deklaracją zawartą w liście, to właśnie Komisja, jak i sam Timmermans mają pomagać muzułmanom w „praktykowaniu wiary i tradycji w pokoju, pośród demokratycznych społeczeństw”.

Źródło: wmeritum.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!