Wiadomości

Timmermans chce przyspieszyć prace nad Zielonym Ładem w związku z… agresją Rosji na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Najbardziej zadziwiające było to, że Niemcy, europosłowie z EPP i z grupy socjalistów udawali, że nie słyszą tego, co mówi ich kanclerz, mówiąc o tym, że przecież nie możemy finansować zbrojnej polityki Putina” – mówi portalowi wPolityce.pl eurodeputowana Anna Zalewska (PiS) po poniedziałkowym posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności w Parlamencie Europejskim (ENVI).

– Pan komisarz mówił po swojemu, to znaczy używał górnolotnych słów mówiąc o tym, że trzeba w związku z agresją Rosji przyspieszyć tempo nad pracami przy Zielonym Ładzie i pakiecie Fit for 55. Choć kilka razy użył sformułowania mówiącego o tym, że niektóre kraje będą musiały dłużej dochodzić do zeroemisyjności wskazując między innymi na węgiel i przypominając deklarację z wczoraj czy przedwczoraj kanclerza Niemiec, który powiedział, że nie zrezygnuje z importowania gazu ze strony Rosji — relacjonowała posiedzenie ENVI Anna Zalewska.

– Najbardziej zadziwiające było to, że Niemcy, europosłowie z EPP i z grupy socjalistów udawali, że nie słyszą tego, co mówi ich kanclerz, mówiąc o tym, że przecież nie możemy finansować zbrojnej polityki Putina — dodała.

– Wszystkie wypowiedzi były pełne sprzeczności. Pan komisarz dzisiaj ma ogłaszać plan na sytuację, z którą mamy do czynienia, ale zdaje się, że będzie posługiwał się tym, co zrobiła 3 marca Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) publikując 10-punktowy plan zmniejszenia uzależnienia UE od rosyjskiego gazu ziemnego – stwierdziła Anna Zalewska.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!