Wiadomości

“The Wall Street Journal”: Poszło o kontakty Billa Gatesa z pedofilem Jeffreyem Epsteinem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ogłoszenie przez Billa i Melindę Gatesów w pierwszych dniach maja decyzji o rozwodzie było zaskoczeniem dla opinii publicznej. Zdaniem dziennikarzy „The Wall Street Journal” żona założyciela Microsoftu planowała ten ruch od dwóch lat. Głównym powodem rozstania miała być niechęć Melindy Gates do znajomości jej męża z amerykańskim przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem – donosi Business Insider.

Melinda Gates przez ostatnie dwa lata miała spotykać się z prawnikami specjalizującymi się w rozwodach, zanim podjęła ostateczną decyzję o rozstaniu z Billem Gatesem – donosi „The Wall Street Journal”. Według Wall Street Journal Melinda French Gates zaczęła rozmawiać z prawnikami zajmującymi się rozwodami na ponad rok przed ogłoszeniem jej rozstania z Billem Gatesem , częściowo z powodu obaw związanych z kontaktami jej męża z skazanym pedofilem Jeffreyem Epsteinem.

Według gazety, jej niepokój związany z związkami jej męża z Epsteinem sięga co najmniej 2013 roku. New York Times poinformował w październiku 2019 r., że miliarder spotkał się z Epsteinem kilka razy. Rzeczniczka współzałożyciela Microsoft Corp. powiedziała wówczas, że spotkania koncentrowały się na filantropii. Epstein zmarł w więzieniu dwa miesiące wcześniej, czekając na proces w związku z zarzutami federalnymi związanymi z wykorzystywaniem nieletnich.

Rozwód został wynegocjowany podczas pandemii, z udziałem zespołów prawników współpracujących z mediatorem w celu podziału majątku, który według Bloomberg Billionaires Index opiewa na 145 miliardów dolarów.

Na kilka dni przed śmiercią w więzieniu w Nowym Jorku Epstein wyznaczył mało znanego inwestora venture capital w dziedzinie biotechnologii o nazwisku Boris Nikolic jako wykonawcę swojego testamentu. Nikolic pracował jako doradca naukowy Billa Gatesa, a ostatnio sfinansował kilkanaście firm zajmujących się edycją genów i innymi technologiami medycznymi.

Więcej:
https://businessinsider.com.pl/lifestyle/melinda-gates-planowala-rozwod-od-dwoch-lat-wiadomo-juz-wiecej-o-przyczynach-rozwodu/82be6n3

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!