Wiadomości

The Jerusalem Post atakuje Konfederację, a w szczególności Grzegorza Brauna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na stronie „The Jerusalem Post” pojawił się artykuł traktujący o Konfederacji. Portal twierdzi, że to jedyna partia w Polsce, która blokuje wypłatę Żydom odszkodowania za pozostawione w naszym kraju mienie bezspadkowe – informuje Najwyższy Czas.

Autor artykułu sugeruje, że polska partia rządząca byłaby gotowa wypłacić Żydom odszkodowania, ale silne naciski wywiera na nią opozycyjna Konfederacja.

„Po październikowych wyborach parlamentarnych w Polsce, w których koalicja skrajnie prawicowych partii, zwana Konfederacją Wolności i Niepodległości, uzyskała 6,8 procent głosów, zaproponowano przepisy zakazujące, a nawet kryminalizując restytucję lub rekompensatę za mienie bezdzietne” – czytamy w artykule.

Dalej autor tłumaczy, czym jest mienie bezdzietne, więc bezspadkowe. „JP” przyznaje, że wypłacane w rekompensatach pieniądze nie trafiają do zwykłych Żydów, ani nawet do budżetu Izraela, ale do instytucji uczących o Holokauście.

Mocno krytykowany w artykule jest poseł Grzegorz Braun (52 l.), któremu przypisuje się agresywny antysemityzm.

Więcej:

The Jerusalem Post atakuje Konfederację i Grzegorza Brauna! „Obudzili polski antysemityzm. Nie pozwalają PiS zapłacić odszkodowań”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!