Wiadomości

Test Wiedzy Ekonomicznej w Brzozowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W piątek 20.04.2018 r. o godzinie 10:30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Brzozowie odbył się “Test Wiedzy Ekonomicznej Prostaekonomia.pl”, który zorganizowany został przez Instytut im. Romana Rybarskiego. Współorganizatorami testu byli: Gmina Brzozów, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Rolników “Swojak”, Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego – Pafere, portal Prosta Ekonomiaoraz Stowarzyszenie Wolni Obywatele. Patronat honorowy nad całym wydarzeniem objął Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. W teście wzięli udział uczniowie brzozowskich szkół średnich, a mianowicie I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. KEN w Brzozowie.

Tematem przewodnim były zagadnienia związane z szeroko rozumianą ekonomią w ujęciu Austriackiej Szkoły Ekonomicznej (Mises, Hayek, Rothbard) oraz historia polskiej Krakowskiej Szkoły Ekonomicznej (Heydel, Krzyżanowski, Zweig, Heydel, Rybarski, Dunajewski, Czerkawski). O zwycięstwie przesądziły zaledwie 2 punkty. Zwycięzcą okazał się Tomasz Hućko z brzozowskiego ekonomika, a tuż za nim uplasowało się dwóch uczniów I LO w Brzozowie, drugi był Bartłomiej Borek, a trzeci Wiktor Zubel. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia za rok w drugiej edycji.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w organizację testu, a w szczególności Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, Arturowi Szczepkowi, Karolowi Skorkowi, Jackowi Janasowi oraz Janowi Kubaniowi.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!