Wiadomości

Terrorysta z Notre Dame dostał od UE nagrodę za walkę z dyskryminacją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal niezalezna.pl, dżihadysta, który wczoraj pod katedrą Notre-Dame w Paryżu zaatakował policjantów młotkiem, wcześniej otrzymał nagrodę Unii Europejskiej za napisanie artykułu, w którym skarżył się na… rasizm wobec migrantów.

Algierski islamista krzyczał „to za Syrię”, uderzając w głowę młotkiem francuskiego policjanta. Przy terroryście znaleziono dwa noże kuchenne oraz inną „niewyrafinowaną broń”. Wkrótce wyszło na jaw, że na nagraniu wideo znalezionym podczas rewizji w jego mieszkaniu napastnik przyrzekł wierność Państwu Islamskiemu.

Okazało się nadto, że zamachowiec, 40-letni Farid Ikken, mieszkał w Szwecji, pracując jako dziennikarz. Co więcej, otrzymał w 2009 r. nagrodę dziennikarską UE – „Razem przeciw dyskryminacji!” (National Commissioners National Prize Against Discrimination) za reportaż, w którym podnosił temat rzekomego rasizmu wobec migrantów.

„Innymi słowy, terrorysta który dosłownie próbował zatłuc ludzi na śmierć młotkiem, częściowo motywował się swoim gniewem przeciwko nie przestrzeganiu poprawności politycznej” – komentuje portal infowars.com.

W swoim nagrodzonym artykule islamista poruszył również kwestię „osób ubiegających się o azyl, które nie mają dostępu do opieki medycznej, przez co są zmuszone szukać jej u wolontariuszy, jak również personelu medycznego i innych osób” – pisała o nagrodzonej „twórczości” Ikken Komisja Europejska.

W Szwecji islamista otrzymał również tytuł magistra.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!