Europa Wiadomości

Terroryści znów zaatakowali w Londynie. Użyli samochodu dostawczego, a następnie zabijali nożami!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej 6 osób zginęło, zaś 48 zostało rannych – to wstępny bilans ataków terrorystycznych, do których doszło w stolicy Wielkiej Brytanii.

Na Moście Londyńskim, znajdującym się w centrum brytyjskiej stolicy, samochód dostawczy wjechał w grupę pieszych. Następnie pojechał do pobliskiego Borough Market – miejsca, w którym znajdują się liczne bary i restauracje. Sprawcy wyskoczyli tam z auta i zranili nożami kilka osób, w tym funkcjonariusza brytyjskiej policji transportowej, który ma poważne obrażenia. Policja, która niemal natychmiast pojawiła się na miejscu, zastrzeliła ich. Mieli na sobie coś, co wyglądało jak pasy z materiałami wybuchowymi, ale ostatecznie policja stwierdziła, że były to atrapy.

Komisarz Mark Rowley z londyńskiej policji poinformował na porannym briefingu, że ataki są traktowane jako zamach terrorystyczny i są objęte śledztwem przez policyjną londyńską komórkę antyterrorystyczną.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan określił ataki terrorystyczne w Londynie jako „barbarzyńskie”. – To był zamierzony i tchórzliwy atak na niewinnych londyńczyków i gości naszego miasta, cieszących się sobotnim wieczorem – powiedział Sadiq Khan. „Nie ma dla tego usprawiedliwienia” – dodał.

Brytyjskie władze na rano zwołały posiedzenie komitetu bezpieczeństwa Cobra. Premier Theresa May powiedziała, że trwa „szybko postępujące” śledztwo w sprawie ataków.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!