Wiadomości

Terroryści ISIS zaatakowali egipski konwój wojskowy na Półwyspie Synaj

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

18 kwietnia rano komórki ISIS na półwyspie Synaj zaatakowały konwój egipskiej armii na północy regionu.

Lokalne źródła poinformowały brytyjski New Arab, że konwój, który składał się z kilku opancerzonych pojazdów Humvee, został zaatakowany przy użyciu improwizowanych urządzeń wybuchowych (IED) w pobliżu miasta Tufaha, na południe od miasta Bir al-Abd.

ISIS w oświadczeniu wydanym przez agencję informacyjną Amaq potwierdziło, iż to ich komórka stoi za atakiem. Grupa terrorystyczna podała, że ​​dwa Humvee zostały zniszczone, a kilku egipskich żołnierzy zostało zabitych. Źródła New Arab potwierdziły te twierdzenia.

„Eksplozja spowodowała znaczne szkody materialne w pojazdach wojskowych, a karetki przetransportowały ciała ofiar” – pisał New Arab.

Dzień wcześniej podobny atak przy użyciu IED dokonany został na pojazd Humvee egipskiej armiia w pobliżu historycznego miasta Qasrawet, na zachód od Bir al-Abd. Według agencji Amaq pojazd został uszkodzony, a kilku żołnierzy zostało rannych.

Komórki ISIS na Synaju nasiliły w ostatnich tygodniach ataki na siły rządowe. Ataki te są prawdopodobnie odpowiedzią na ostatnie operacje sił bezpieczeństwa, które spowodowały poważne straty wśród resztek grupy terrorystycznej w regionie.

/southfront.com, zdjęcie ilustracyjne/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!