Wiadomości

Tempo rozprzestrzeniania się koronawirusa w Chinach wyraźnie słabnie, pogarsza się sytuacja w innych krajach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Chinach kontynentalnych zanotowano w piątek 427 nowych przypadków koronawirusa, z czego 423 w prowincji Hubei będącej epicentrum epidemii – poinformowały władze sanitarne. W Korei Płd. natomiast zanotowano rekordowy dzienny wzrost zachorowań – 594.

W Chinach, poza prowincją Hubei i jej stolicą Wuhan, zanotowano zaledwie 4 nowe przypadki zachorowań, co jest najniższą liczbą od czasu rozpoczęcia notowań w styczniu. W samej prowincji Hubei przytłaczającą większość nowych przypadków wykryto w najciężej dotkniętym przez epidemię mieście Wuhan – 420. Po uwzględnieniu danych z piątku łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach wzrosła do 79.251 a liczba ofiar śmiertelnych do 2.835, o 47 więcej niż w dniu poprzednim (z czego 45 w Hubei).

Zdaniem części ekspertów apogeum nowych zachorowań w Chinach może już mijać. Wskazuje się, że Chiny zastosowały radykalne środki aby powstrzymać rozprzestrzenianie się patogenu – ścisłą kwarantannę domową, znaczne ograniczenia przemieszczania się i ruchu pojazdów oraz przedłużenie przerwy świątecznej związanej z Nowym Rokiem Księżycowym.

Niestety, coraz gorzej wygląda sytuacja w innych krajach. Szczególnie dramatycznie przedstawia się to w Korei Południowej. Koreańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (KCDC) poinformowało o rekordowo wysokim dziennym wzroście zachorowań – o 594. To największy wzrost od wykrycia pierwszego potwierdzonego przypadku 20 stycznia. Łączna liczba zachorowań wzrosła do 2.931. Liczba ofiar śmiertelnych nie zmieniła się i wynosi 16.

Większość nowych przypadków (476) wykryto w mieście Daegu znajdującym się w południowo wschodniej części kraju. 60 przypadków wykryto w pobliskiej prowincji Gyeongsang.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!