Wiadomości

Teledysk z Zofią Klepacką usunięty z Youtube

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tekst kawałka „Grzechy sodomskie” został zainspirowany Pismem Świętym, a także Katechizmem Kościoła Katolickiego – napisano w opisie teledysku rapera Karata NM. Klip został jednak usunięty z serwisu Youtube z powodu… szerzenia nienawiści.

Teledysk opublikowano kilka dni temu, na kanale rapera Karat NM w serwisie Youtube. W opisie klipu czytamy, że tekst piosenki, poświęcony m.in. kwestii związków homoseksualnych i aborcji, zainspirowany jest „Pismem Świętym, a także Katechizmem Kościoła Katolickiego”.

Publikacja nagrania wzbudziła wiele kontrowersji, a treści zaczerpnięte z Pisma Świętego „Gazeta Wyborcza” określiła jako „homofobiczne” i „antyaborcyjne”. Klepacka w teledysku wchodzi do kościoła i modli się, czytając fragment Księgi Rodzaju poświęcony zniszczeniu Sodomy i Gomory, a raper śpiewa „Posłuchaj Pana, posłuchaj wnętrza/Facet ma być męski, kobita kobieca/Tak było i jest, tak będzie na wieki/Ktoś ma zboczenia, niech się lepiej leczy”.

Jak jednak poinformowano na koncie rapera, klip (przy ponad 80 tys. wyświetleń) został usunięty. „Przykre, że tak kogoś boli wiara katolicka i słowa z Pisma Świętego. Kto by chciał, by móc znowu obejrzeć i posłuchać klipu »Grzechy sodomskie…«?” – czytamy na koncie muzyka.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, po kliknięciu w odnośnik do teledysku wyświetla się komunikat: „Ten film został usunięty z powodu naruszenia zasad YouTube dotyczących szerzenia nienawiści. Dowiedz się więcej o zwalczaniu mowy nienawiści w twoim kraju”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!