Wiadomości

Tęczowy terror w brytyjskiej służbie zdrowia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Wielkiej Brytanii pielęgniarki zostały zwolnione z pracy za zgłaszanie obaw dotyczących transpłciowych pacjentów (mężczyzn i kobiet) na oddziałach przeznaczonych wyłącznie dla kobiet.

Baronessa Nicholson z Winterbourne ostrzegła, że ​​prywatność, godność i bezpieczeństwo pacjentek są zagrożone z powodu wdrożenia przez rząd polityki „integracji”. Powiedziała ona w Parlamenciei, że polityka narzucona przez NHS pozwala pacjentom płci męskiej, którzy identyfikują się jako kobiety, pobyt na oddziałach kobiecych, co powoduje „poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kobiet”.

Nicholson wezwała do przydzielania pacjentów do oddziałów z uwzględnieniem płci urodzenia. Dodała, że pielęgniarki są „powstrzymane” od wypowiadania się na ten temat z obawy przed napiętnowaniem ich jako transfoby lub zwolnieniem z pracy.

„Spotkałam kilka pielęgniarek, które z tego powodu straciły pracę” – powiedziała. – „Lekarz niedawno odebrał poród dziecka i powiedział, że to dziewczynka, za co został oskarżony o transfobię”.

Skrytykowała ona politykę NHS, wedle której osoby transpłciowe powinny być przyjmowane „zgodnie z ich orientacją: sposobem ubierania się, imieniem i zaimkami, których obecnie używają”, a nie ich płcią biologiczną.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!