Wiadomości

„Tęczowi” skutecznie zablokowani?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

27 maja „tęczowi” chcieli zorganizować w Gdańsku III Trójmiejski Marsz Równości, ale we wniosku pomylili rok, wpisując datę 27.05.2020.

– Jest to błąd administracyjny i w myśl ustawy o zgromadzeniach Urząd Miejski wezwie teraz stowarzyszenie do uzupełnienia wniosku. Z tym że datą zarejestrowania wniosku będzie już data wpłynięcia poprawionego pisma. To oznacza, że Tolerado traci pierwszeństwo na organizację manifestacji w tym dniu. Kiedy Trójmiejski Marsz Równości był pierwszy, to inne manifestacje musiały się do niego dostosować, a teraz marsz będzie kolidował z innymi – wyjaśniła rzecznik prasowy prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

W międzyczasie bowiem środowiska narodowe i katolickie, sprzeciwiające się Marszowi Równości, zgłosiły swoje manifestacje – w sumie do Urzędu Miejskiego w Gdańsku wpłynęło aż 26 wniosków.

– Nasze wnioski o manifestacje są wyrazem protestu przeciwko propagowaniu dewiacji seksualnych. Te 26 wniosków pokazuje, jak wielka jest determinacja i niechęć wśród organizacji pozarządowych i mieszkańców Trójmiasta wobec homoseksualistów – powiedziała gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości Anna Kołakowska.

Oznacza to, że „tęczowi” będą musieli prawdopodobnie zmienić planowaną wcześniej trasę. Trudno też będzie im znaleźć eksponowaną lokalizację, która by nie kolidowała z trasami zgłoszonych przez środowiska narodowe i katolickie manifestacji.

WK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!