Wiadomości

Tęczowa flaga ruchu LGBT zawisła na austriackim kościele

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W austriackim Linzu jedna z katolickich parafii postanowiła uczcić tęczowe wydarzenie „Linzpride2020” i wywiesiła flagę LGBT tuż nad wejściem do kościoła. Co więcej, władze diecezji Linz w pełni poparły ten krok – informuje portal nczas.com.

Eksces miał miejsce w katolickiej parafii w Urfahr, jednej z dzielnic Linzu. W ramach manifestacji poparcia dla ideologii LGBTNSDAP kilka dni temu odbyło się „Linzpride2020”. Przy tej okazji tuż nad wejściem do kościoła zawieszono dużą tęczową flagę – symbol ruchu LGBT.

Co więcej, ten skandaliczny akt spotkał się z pełną aprobatą władz diecezji Linz. Poinformowano o nim także w krótkim artykule na stronie internetowej diecezji.

„Tęczowa flaga to znak przełomu, zmiany i pokoju, uchodzi za symbol tolerancji i akceptacji, różnorodności form życia, nadziei i tęsknoty. Opowiada się za uznaniem i równouprawnieniem ludzi o orientacji jednopłciowej oraz z różnorodnymi tożsamościami płciowymi. (…) Dobra nowina Ewangelii, której istotą jest miłość, nie rozróżnia ludzi podług ich orientacji seksualnej. Każdy człowiek jest kochanym dzieckiem Boga. Jesteśmy przekonani, że żaden rodzaj dyskryminacji osób kochających jednopłciowo ani ludzi o określonej tożsamości płciowej nie może powoływać się na wartości chrześcijańskie” – czytamy w nim.

Ordynariuszem diecezji Linz jest bp Manfred Scheuer. To nie pierwszy taki skandal pod zarządem tego modernisty. Wcześniej, w 2018 roku w kilku parafiach w Linzu zorganizowano błogosławienie homopar z okazji Walentynek. O wydarzeniu informowała na swoich łamach oficjalna gazeta diecezjalna. Co więcej, bo bp Scheuer jest także zwolennikiem Komunii św. dla rozwodników i wyświęcania żonatych mężczyzn na księży.

Bp Scheuer został także wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu Austrii, którego szefem jest abp Franz Lackner. Drugi duchowny kilka lat temu polecił teologom z Linzu opracowanie książki, która uzasadniałaby błogosławienie homopar.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!