Wiadomości

“Tęcza” wróci na plac Zbawiciela? Koszt: ponad 0,5 mln zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pieniądze pochodzące z podatków władze samorządowe powinny wydawać na zaspokajanie realnych potrzeb egzystencjalnych mieszkańców (kanalizacji, wodociągów, utwardzenia dróg), a nie być marnowane na akty agresji, takie jak budowanie “tęczy” promującej homoseksualizm, naprzeciw katolickiego kościoła na placu Zbawiciela w Warszawie.

Pomimo że w Warszawie (rządzonej przez PO i Rafała Trzaskowskiego) aż 1015 komunalnych lokali mieszkalnych nie ma własnej WC (9,2% wszystkich), 34.000 domów nie ma dostępu do kanalizacji (i korzysta z szamb), a 22.000 budynków mieszkalnych nie ma dostępu do wody z wodociągów, to środowiska LGBT chcą marnować publiczne gigantyczne pieniądze na afirmacje homoseksualizmu, a nie przeznaczać na realne potrzeby mieszkańców.

Organizacja zwana Homokomando chce zmarnować 650.000 złotych z pieniędzy warszawskich podatników na ponowne zasyfienie placu Zbawiciela tęczą promującą homoseksualizm. Z racji na prawa autorskie do poprzedniej “tęczy”, instalacja w postaci “tęczowego” łuku ma się na nazywać „łukiem LGBT”, a nie “tęczą”.

Ten przeraźliwie głupi projekt marnowania publicznych pieniędzy można poprzeć w głosowaniu warszawskiego Budżetu Obywatelskiego. Homokomando zgłosiło projekt (na konkretną sumę 650.000 złotych z kieszeni warszawskich podatników), choć nie ma nawet projektu “tęczowej” instalacji (a więc pewnie i nie wie, ile ma kosztować realizacja tego głupiego pomysłu) – rozwiązaniem tego drobnego problemu jest ogłoszony przez Homokomando konkurs na instalację.

W jury konkursu na “tęczowy” łuk znaleźli się oczywiście nie architekci a “tęczowi” aktywiści: Anja Rubik (modelka i działaczka społeczna), Ralph Kamiński (artysta gueer), Linus Lewandowski (założyciel Homokomanda), Sylwia Chutnik (pisarka i aktywistka), Izabela Kowalczyk (historyczka sztuki i kulturoznawczyni), Magda Mosiewicz (reżyserka), Beata Chomątowska (pisarka). Jedyną osobą mającą związek z architekturą jest w jury Marcin Szczelina.

Autorami pomysłu na “tęczowy” łuk (“Roztęczamy Warszawę!”) są Linus Lewandowski i Marcin Jaworek. Koszt pomysłu to 650 500 zł (trudno zgadnąć czemu tyle, gdy inicjatorzy nie mają projektu instalacji). Instalacja ma stanąć na placu Zbawiciela naprzeciwko zabytkowego kościoła, szpecąc ten atrakcyjny fragment stolicy. „Celem projektu jest wyrażenie solidarności z osobami LGBTIA, i pokazanie, że Warszawa jest miastem dla wszystkich osób”.

Co bardziej szokujące, nie jest to jedyny głupi pomysł “tęczowych” na marnowanie publicznych pieniędzy. Kolejnym jest „Tęczowa Aureola” mająca kosztować 50.000 złotych. „Celem projektu jest działanie na rzecz praw osób LGBT+, edukacja równościowa, a także przeciwstawiania się wykluczeniu i dyskryminacji wobec mniejszości w przestrzeni publicznej oraz promowanie polskiej literatury tworzonej przez osoby nieheteronormatywne”. Projekt przewiduje pomalowanie na “tęczowo” chodników i umieszczenie na nich „cytatów nawiązujących do szacunku, miłości i akceptacji” z dzieł osób mających specyficzne preferencje seksualne (niosące większe zagrożenie zarażeniem chorobami wenerycznymi niż normalny seks kobiety i mężczyzny). Na “tęczowo” mają zostać zasyfione chodniki na „Plac Zbawiciela, między ulicami Nowowiejską a Marszałkowską, Mokotowską a aleją Wyzwolenia, Wyzwolenia a Marszałkowską, Mokotowską a Nowowiejską”. Dodatkowo projekt przewiduje „stworzenie wielobarwnej łąki kwietnej umiejscowionej na wyspie ronda przynależnej do Placu Zbawiciela. W projekcie uwzględnione są nasadzenia cebulek kwiatowych, które będą tworzyć barwne pasy tęczy”.

Trzecim głupim tęczowym pomysłem jest „Tęcza na bulwarach — wyświetlany hologram”. Koszt pomysłu to 113 000 zł. „Tęcza na Bulwarach będzie hologramem, czyli tęczą wyświetlaną za pomocą instalacji świetlnych”.

Nie można dopuścić marnowania pieniędzy podatników głupie tęczowe pomysły. By zablokować tęczowe głupie projekty, należy głosować na inne sensowne projekty, a jest ich wiele – nie można niestety głosować przeciwko projektowi. Publiczne pieniądze niech idą na realizację realnych potrzeb mieszkańców na nie na polityczne awantury afirmujące homoseksualizm.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!