Wiadomości

„Tato – bądź, prowadź, chroń” – Narodowy Marsz Życia i Rodziny w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O godzinie 11.30 w Warszawie rozpoczął się Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Wydarzenie cieszy się patronatem m.in. Konferencji Episkopatu Polski, a specjalnego błogosławieństwa dla uczestników i organizatorów udzielili stołeczni hierarchowie: kard. Kazimierz Nycz i bp Romuald Kamiński.

Impreza stanowiąca okazję do zamanifestowania przywiązania do fundamentalnych wartości to efekt wysiłków Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego. W gronie partnerów wspierających wydarzenie są: Rycerze Kolumba, Zakon Rycerzy Jana Pawła II, Straż Narodowa i Wojownicy Maryi.

Ponadto ambasadorami Narodowego Marszu Dla Życia i Rodziny są: prof. Zbigniew Krysiak, red. Cezary Krzysztopa, Zofia Klepacka, prof. Jan Żaryn, red. Krystian Kratiuk, Jerzy Zelnik, ks. Tomasz Kancelarczyk, Marcin Kwaśny, red. Jan Pospieszalski, ks. Dominik Chmielewski , Barbara Nowak, red. Paweł Chmielewski, ks. Daniel Wachowiak, Marcin Zubek i inni.

Uczestnicy z Placu Zamkowego przejdą Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża, gdzie o godzinie 13:00 celebrowana będzie Msza święta.

– Kryzys XXI wieku, którego korzenie sięgają wielu dekad wstecz, widoczny jest także w zachowaniu mężczyzn, mężów i ojców. Dlatego tak istotnym dla całych społeczeństw, w tym narodu polskiego, jest należyte rozumienie i definiowanie pojęć takich jak „męskość”, „ojcostwo”, „odpowiedzialność” oraz konsekwentne życie w zgodzie z prawdziwymi wartościami – mówił prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba odnosząc się do tegorocznego hasła Marszu.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!