Polska Wiadomości

Tarcia w PIS. Jarosław Gowin stwierdził, że Patryk Jaki mówi językiem Konfederacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com co prawda Zbigniew Ziobro według nieoficjalnych doniesień został już „spacyfikowany”, ale Jarosław Gowin najwyraźniej nie. Postanowił uderzyć w innego polityka PiS, Patryka Jakiego. Ten zaś po zawaleniu wyborów samorządowych postanowił wykorzystać okazję, by powrócić do łask… i przypomniał, że wicepremier pochodzi z PO.

Porozumienie Jarosława Gowina ma 18 miejsc w Sejmie. To wystarczy, by odebrać PiS rząd. Dlatego też obecny wicepremier próbuje robić własne roszady w rządzie.

Podczas rozmowy w radiu Siódma9 uderzył w Patryka Jakiego. – My jesteśmy Zjednoczoną Prawicą, nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego – powiedział Gowin.

– Jeżeli ktoś chce budować sektę 15, może w porywach 20 proc., to rzeczywiście to jest dobra droga, to co proponuje Patryk Jaki – dodał Gowin.

Patryk Jaki postanowił skorzystać z okazji, by wbić szpilę w wicepremiera. – No skandal, że w moich wypowiedziach „wybrzmiewa język prawicowy”. A nie jak u niektórych naszych kolegów język „platformy” – napisał na Twitterze Jaki przypominając, że Gowin był bliskim człowiekiem premiera Donalda Tuska.

 Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny a nie lewicowa dyktatura – dodał Jaki załączając informację o deklaracji rektorów uczelni w Polsce, w której zapowiadają karanie za krytykę totalitarnej ideologii LGBT.

Jak widać mozna wyciągnąć człowieka z PO ale PO z człowieka wyciągnąć się już nie da…

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!