Wiadomości

Talibowie zastawili pułapkę, w której zginęło dziewięciu funkcjonariuszy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewięciu afgańskich policjantów zginęło w jednoczesnych atakach talibów na dwa punkty kontrolne w mieście Ghazni, na wschodzie Afganistanu – poinformowały w sobotę lokalne władze. Według talibów zginęło 12 funkcjonariuszy.

Atak rozpoczął się w piątek rano; bojownicy przygotowali zasadzkę na grupę funkcjonariuszy, zabijając szefa lokalnej policji – powiedział rzecznik policji w Ghazni Ahmad Chan Sirat. Sprecyzował, że w ataku rannych zostało sześciu policjantów.

Ataki w środku liczącego prawie 300 tys. osób miasta, które na krótko było pod kontrolą talibów w sierpniu 2018 r., pokazuje zagrożenie, z jakim mają do czynienia lokalne siły bezpieczeństwa obsadzone na newralgicznych punktach kontrolnych – zauważa agencja AFP.

Tymczasem również w piątek w prowincji Zabul na południu kraju czterech policjantów zostało zabitych przez talibskiego bojownika, który wcześniej wniknął w szeregi policji. Talib otworzył w piątek ogień na terenie punktu kontrolnego.

Afgańscy talibowie nasilili ataki w strategicznych prowincjach kraju, walcząc o wyjście z Afganistanu obcych sił, obalenie wspieranego przez Zachód rządu i o przywrócenie swojej wersji ortodoksyjnego islamskiego prawa, szariatu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!