Wiadomości

Takie rzeczy dzieją się tuż przy naszej granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje niemiecki portal informacyjny, http://m.sz-online.de, we wtorkowe przedpołudnie, czterech mężczyzn o wyglądzie pochodzenia arabskiego, miało zaatakować dwie dziewczynki. Do zdarzenia doszło na Pasażu Strasburskim, przy ul. Berlinerstraße w Görlitz.

Zajście zostało zauważone przez innego mężczyznę, który wezwał mężczyzn do zaprzestania tych działań – poinformowała rzeczniczka Dyrekcji Policji w Görlitz.

W odpowiedzi na to, jeden z mężczyzn miał wyciągnąć nóż i zażądać od Niemca, żeby natychmiast się oddalił, co też ten uczynił.

Poinformowana ok. godz. 11:30 policja, nie zastała na miejscu nikogo, kto mógłby udzielić informacji na temat zajścia. Na chwilę obecną zgłoszenie jest wciąż badane.

Portal zinfo.pl  poprosił o komentarz w tej sprawi rzecznika prasowego Policji w Görlitz, Martynę Fleischmann:

„Wczoraj, jeden z mieszkańców poinformował nas o tym, że widział jak czterech mężczyzn pochodzenia arabskiego zaczepiło dwie dziewczynki. Pytali, czy nie chcą iść z nimi do łóżka. Pan, który był świadkiem zdarzenia zwrócił im uwagę. Podobno jeden z nich wyciągnął nóż i powiedział, że to nie jest jego sprawa. Mężczyzna wówczas uciekł i zadzwonił na policję. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, nikogo nie było, oprócz 41-letniego świadka. Na chwilę obecną szukamy zaatakowanych dziewczynek. Podobno miały 14 – 16 lat. Nie wiemy, jakiego są pochodzenia. Chcielibyśmy, aby złożyły zeznania w tej sprawie.”

/zinfo.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!